סקוטלנד - סינגל מאלט
ספקטור משקאות - ויסקי סינגל מאלט - ויסקי לאירועים - אלכוהול לאירועים

סקוטלנד - סינגל מאלט

סינגל מאלט (באנגלית: Single Malt) הוא ויסקי העשוי מלתת שעורה בלבד ומיוצר במזקקה יחידה בזיקוק דודי בלבד. בכך נבדל הסינגל מאלט מבלנדד מאלט (נקרא בעבר "Pure Malt" או "Vatted Malt") העשוי מתערובת של מספר סינגל מאלטים שונים ומבלנדד ויסקי העשוי מערבוב של מספר סינגל מאלטים בגריין ויסקי, העשוי מדגן בזיקוק רציף.

סינגל מאלט מזוהה לרוב עם סקוטלנד למרות שהוא מיוצר גם באירלנד, בארצות הברית וביפן. סינגל מאלט מאופיין בטעמים ממוקדים יותר מאשר בלנדד, ולרוב ישנה הקפדה יתרה על חומרי הגלם ובידול הטעמים בין מזקקה למזקקה. לעומת

יש כאן 59 מוצרים

מציג 1 - %to מתוך 59 מוצרים

סננים פעילים

תצוגה מהירה תצוגה מהירה
  • חדש

גלנפידיך 12

‏219.00 ₪

ספיישל רזרב של גלנפידיך, נמכר בלמעלה מ-180 מדינות והוא הסינגל מאלט המצליח ביותר בעולם, והיחידי בהיילנדס של סקוטלנד, המזוקק, מיושן ומבוקבק במזקקה עצמה, עניין נדיר בסקוטלנד כיום. האיחוד בין החביות נעשה בחביות ענק מסורתיות, מה שמקנה לוויסקי טעם כה ייחודי

תצוגה מהירה תצוגה מהירה
  • חדש

גלנפידיך 14 בורבן קאסק

‏179.00 ₪

סינגל מאלט מופלא ומיוחד, גלנפידיך 14- ברבן בארל רזרב!
סינגל מאלט ייחודי זה התיישן במשך 14 שנים בחביות שהכילו בעבר ברבן ולאחר מכן קיבל פיניש (סיומת) בחביות עץ אלון חדשות וקלויות.
הוויסקי קיבל טעמי עץ ווניל עמוקים ונעימים מיישון ממושך בחביות הברבן לשעבר, והסיומת בחביות החדשות מחזקות ארומות אלו ויוצרות שילוב מושלם בין טעמי הווניל ,העץ והמתקתקות העדינה של הוויסקי.

תצוגה מהירה תצוגה מהירה
  • חדש

גלנפידיך 15

‏239.00 ₪

גלנפידיך סולרה רזרבה הוא וויסקי סינגל מאלט בן 15 שנה, שמקורו ב- Speyside , באזור ההררי של סקוטלנד. הוויסקי משתבח תוך התיישנותו בשלשה סוגים שונים של חביות עץ אלון – אלון מסורתי, אלון חדש, ואלון ששימש ליישון יין שרי ספרדי. מומחה המאלטים בוחר את החביות הטובות ביותר, על מנת להבטיח את שמירת הטעם לאורך זמן, החלקות, והעומק המאפיינים את גלנפידיך סולרה רזרבה.

שיטת ייצור גלנפידיך סולרה רזרבה הינה שיטה ייחודית וראשונה מסוגה בעולם. במרכז השיטה נמצאת חבית האם המכילה גלנפידיך 15 שנה, המתקבל מ- 3 סוגי החביות. החבית מרוקנת בכל פעם רק עד לחציה ומועבר אליה מחדש שוב ושוב ויסקי שעבר את אותו תהליך יישון .שיטה זו מבטיחה אחידות וקבלת וויסקי מאוזן, בעל ניחוח עמוק וטעם ארוך. הוויסקי מועבר לחביות סולרה קטנות עד לביקבוקו.

תצוגה מהירה תצוגה מהירה
  • חדש

גלנפידיך 18

‏339.00 ₪

גלנפידיך אנשנט רזרבה הוא וויסקי סינגל מאלט סקוטי בן 18 שנה, שמקורו גם הוא ב- Speyside , באזור ההררי של סקוטלנד. זהו סינגל מאלט נדיר, בעל אופי מורכב ורכות מודגשת, שהינם תוצאה של יישון במשך שנים ארוכות בחביות שרי אולורוסו וחביות בורבון מסורתיות, הנבחרות בקפידה ע"י מומחה המאלט. המתיקות המתקבלת מחביות השרי, בצרוף טעמי עץ האלון המסורתי, יוצרים את טעמו המשובח של הוויסקי.

תצוגה מהירה תצוגה מהירה
  • חדש

גלנפידיך 21 גראן רזרב

‏1,200.00 ₪

גלנפידיך 21 שנה "גראן רזרבה", גלנפידיך מחיה מסורת אבודה של יישון מאלט וויסקי בחביות רום.
המאסטר בלנדר של מזקקת גלנפידיך, עבד בשיתוף פעולה צמוד עם יצרני רום קובניים כדי לפתח את סיומת הרום הקובני הייחודית למזקקה.
במזקקה בסקוטלנד מרוקנים חביות רום שנשלחו מקובה וממלאים אותן בגלנפידיך סינגל מאלט וויסקי.
אז ממתין המאלט מאסטר עד שלוויסקי יש את הטעם המוכר של גלנפידיך ואליו מתלווים טעם וריח נוספים המחמיאים לו ומגלים צד נוסף ומיוחד שלו. רשמי טעימה
ארומה מתוקה מורגשת היטב. מעט פרחוניות עם רמזים לבננה, טופי, עור ועץ אלון.
הטעם רך בתחילה ואח"כ מרענן, מלא ומעט יבש.
מעט עישון, תבלינים וליים עם סיומת ארוכה וחמה.
בספר וויסקי שכתב הסופר הסקוטי הגדול ביותר בן זמננו, איאן בנקס, נבחר "גראן רזרבה" כוויסקי המושלם ביותר מכולם.

תצוגה מהירה תצוגה מהירה
  • חדש

גלנפידיך X.X

‏299.00 ₪

בתעשיית הוויסקי לכל מזקקה יש אחד, המסטר בלנדר, אשר הוא זה שבוחר את החביות אותן יש לבקבק. הפעם החליט בריאן קינסמן לחשוב מחוץ לקופסא וליצור ויסקי בעזרת עשרים מאסטר בלנדרים שונים. לצורך כך הזמינו למזקקה עשרים מומחי ויסקי מרחבי העולם ונתנו להם גישה חופשית למרתפי המזקקה.

איש מהמוזמנים לא ידע מה מטרת הפרוייקט. הכל התנהל תחת מעטה סודיות. המשימה הייתה ברורה – על המוזמנים היה לבחור את החבית האהובה עליהם ביותר מבלי שידעו מה מטרת העיניין. לאחר תהליך ארוך ומייגע, בחר כל אחד מהמוזמנים את החבית המועדפת עליו. כל אחד והטעם שלו. מגוון החביות היה רב החל מחביות שרי עתיקות דרך חביות פורט ועד לחביות בורבון חדשות ומשומשות. כל חבית והאופי המיוחד שלה. דוגמיות מכל עשרים החביות נשלחו למשרדו של המאסטר בלנדר.

בעזרת עשרים החביות שנבחרו עירבב המאסטר בלנדר של גלנפידיך ויסקי חדש ושונה. מפגש של עשרים מוחות, עשרים אנשים ועשרים טעמים בבקבוק וויסקי אחד. וויסקי מסקרן עם אישיות מורכבת – ולא בכדי…

תצוגה מהירה תצוגה מהירה
  • חדש

גלנפידיך I.P.A

‏279.00 ₪

בריאן קינסמן, המאסטר בלנדר במזקקת גלנפידיך החליט לנסות וליישן את המאלט שלו בחביות עץ אלון בהן יושנה בירה. הרעיון היה לתת לוויסקי סיומת שונה ומיוחדת. לצורך כך חברו  ליצרן בירה ידוע ומוערך בספייסייד.

בשלב הראשון של הפרוייקט בושלו מספר סוגים שונים של בירה על מנת לגלות איזו הבירה היא המושלמת למשימה. לאחר ניסיונות רבים הוחלט ללכת על בירת אייל IPA המאופיינת בשימוש רב של כשות המעניק לבירה את אופייה המריר. את הבירה מילאו בחביות עץ אלון אמריקאי  לתקופה של ארבעה שבועות על מנת לאפשר לעץ לספוג את  טעמי הבירה. לאחר שרוקנו את החביות מהבירה מילאו אותן שוב רק הפעם בוויסקי שכבר יושן. הוויסקי נכנס לחבית לתקופה נוספת 12 שבועות של יישון (Finish).

התוצאה של השילוב המיוחד והמאתגר הזה היא ההוכחה כי לעיתים אחד ועוד אחד שווה הרבה יותר משתיים. הוויסקי שלפניכם הוא ויסקי מורכב אשר מצד אחד שומר על טביעת האצבע והאופי של מזקקת גלנפידיך יחד עם טוויסט מרענן של כשות המגיע מהבירה.